Přihlášení do ŠD

O přijetí žáka k činnosti družiny ve formě pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti a další podobné činnosti spojené s pobytem mimo školu se rozhoduje na základě písemné přihlášky. Tu zákonný zástupce dítěte obdrží při zápisu do ŠD (vždy první školní den). Součástí přihlášky k pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti je písemné sdělení zákonných zástupců žáka o rozsahu docházky a způsobu odchodu žáka ze ŠD.

Do ŠD jsou  přednostně přijímáni žáci 1. stupně, dle kapacitních možností z 1. – 3. tříd, a to v tomto pořadí:

a) mladší žáci před staršími

b) žáci s celotýdenní docházkou v plném režimu

c) žáci dojíždějící z okolních měst a obcí

d) žáci, u kterých je návštěva ŠD žádoucí ze sociálních důvodů

e) ostatní

Odhlášení ze ŠD

Odhlašování žáků ze ŠD během školního roku lze provést na základě písemných žádostí rodičů žáka, a to pouze ze závažných důvodů (dlouhodobá nemoc, přestěhování, definitivní ukončení docházky).

Provoz ŠD

ranní - od 6:30 do 8:00 hodin (žáci průběžně přicházejí od 6:30 do 7:30 hodin)

odpolední – od 10:45,  11:40 do 17:00 hodin

Ranní provoz ŠD (pro všechny žáky ZŠ) probíhá pro žáky 1. až 4. tříd ve ŠD nad školní jídelnou. Rodič přivádí žáka ve stanoveném čase 6:30 – 7:30h do šaten. Po tomto čase je budova uzamčena do 7:45h. Službu konající vychovatelky předají žáky na výuku v 7:45h. Žákům 5. až 9. tříd je k dispozici ve stejném čase školní knihovna s pedagogickým dohledem.

Odpolední provoz končí v 17:00h.

Vyzvedávání žáků ze ŠD

Pro odchody žáků jsou stanoveny určité doby, aby nebyla narušována činnost oddělení. Rodiče, jiní zákonní zástupci a osoby uvedené v písemné přihlášce, si mohou vyzvedávat žáky od konce vyučování do 13.30 hodin a od 14.30 do 17.00 hodin. Písemně o tom informují vychovatelku na přihlášce do ŠD.

Vychovatelky  ŠD nejsou oprávněny vydat dítě osobě, která je viditelně  pod vlivem  alkoholu a omamných látek. V takovém případě bude vychovatelka kontaktovat OSPOD nebo Policii ČR.

Platba ŠD

Cena za ŠD je 200 Kč za měsíc.

Na školní rok 2016/17 vybíráme částku ve dvou splátkách takto :

1 000 Kč za první pololetí zaplaťte prosím převodem do 15. 10. 2016, 1 000 Kč na druhé pololetí do 15. 3. 2017. Ve sdělení pro příjemce uveďte prosím jméno dítěte, třídu a zkratku ŠD.

Číslo účtu: 27-0714740297/0100                                                                          Variabilní symbol: rodné číslo dítěte