Matematický klokan a Pangea

18.04.2017 13:31

V měsíci březnu se žáci naší školy zapojili do dvou matematických soutěží, které jsou organizovány celorepublikově.

Matematického Klokana se na naší škole zúčastnilo celkem 117 žáků a byli rozděleni do tří kategorií. V kategorii Klokánek 4.-5. tříd se na prvních třech místech umístili Kateřina Stefanová, Ondřej Micák a František Mázl. V kategorii Benjamín pro 6.-7. třídy obsadili přední místa Lukáš Vtípil, Valérie Macurová a Petr Podolský. V kategorii Kadet pro 8.-9. třídy se nejlépe umístili David Šedivý, Viktorie Štefanová a Adam Taubner.

Druhou soutěží byla Pangea. Jednotlivé kategorie zde byly dány podle ročníků. Zúčastnilo se 123 žáků. Na prvních místech v jednotlivých kategoriích se umístili:

4.třídy – Anežka Netuková, Julie Čižinská, Tereza Čepková

5.třídy – František Mázl, Andrea Šrámková, Adam Hladík, Ondřej Micák

6.třídy – Petr Podolský, Lukáš Vtípil, Lukáš Hronovský, Vitalij Jakubyšyn

7.třídy – Anna Brandejsová, Duyen My Nguyen, Karolína Dolejší

8.třídy – Jiří Strnad, Barbora Buchtová, Tereza Vyhlídová, Markéta Jirásková

9.třídy – Krystína Tranová, Vladimír Hypský, Marek Mach

Všem žákům a žákyním děkujeme za účast a nejúspěšnějším blahopřejeme.