Netradiční škola v přírodě

14.04.2019 12:52

26 žáků třídy 5. A  se od 8. do 12. dubna zúčastnilo netradiční školy v přírodě ve Špindlerově Mlýně.

Pozvali na společný pobyt 25 žáků z ukrajinských škol Ťačivské oblasti. Excelentní tlumočnicí při spolupráci byla Alina Tanchynets ze třídy 5. B.

V  průběhu ŠvP přijel žáky pozdravit hejtman Jiří Štěpán a náměstek pro místní rozvoj Pavel Hečko.

Žáci společně absolvovali různé sportovní hry a zábavné soutěže. Byli na exkurzi v KRNAPU, v hasičském centru a v záchranné stanici ve Vrchlabí. Projeli se na bobové dráze. Navštívili Vodní ráj. Zkusili si také ekologickou údržbu luk klasickým hrabáním v přísně chráněné oblasti Krkonošského národního parku. Společně si namalovali trička a taštičky.

Ukrajinské děti se po skončení společného pobytu ještě jely podívat do ZOO ve Dvoře Králové a prohlédnout si Hradec Králové.

Spokojenost se školou v přírodě byla určitě na obou stranách.