Spolupráce škol na mezinárodním projektu

17.03.2017 10:53

Žáci třetích tříd se společně s třídními učitelkami zapojili do projektu, který je zaměřený na srovnávání národních zvyků a tradic dvou zemí – Řecka a České republiky. Do této akce jsou zapojeny tři školy – ZŠ při Fakultní nemocnici HK, ZŠ SNP Hradec Králové a ZŠ na ostrově Kréta. Cílem projektu je předání informací o velikonočních zvycích. V první části projektu vznikla výstavka v prostorách škol zaměřená na seznámení s velikonočními zvyky v rámci multikulturní výchovy. V druhé části bude následovat výroba a zaslání velikonočních přání, fotografií a výrobků. Velmi děkujeme všem dalším pedagogům anglického jazyka, vychovatelkám ŠD za spolupráci. Také děkujeme zúčastněným žákům a rodinám, které s velkou ochotou zapůjčili vystavený materiál a upekli tradiční velikonoční pečivo. Přejeme si, aby naše národní tradice zůstaly zachovány.