Výchovný koncert 7.2.2018 pro 7.-8.roč, TV školy, kapela MEMPHIS

07.02.2018 12:05

Dne 7.2.2018 se v naší škole uskutečnil koncert kapely MEMPHIS s názvem „Music stars with MARV“.

Jedná se o koncert s průvodním slovem a angl.jazyce, které zabezpečuje rodilý mluvčí z Nového Zélandu Marvin , a který je zaměřený na vývoj populární hudby od 60. do 80. let 20. stol.

Metodou CLIL, kterou se v naší škole částečně pracuje, děti procházejí různá období pop.hudby od soulu přes rock´n ´roll až po rockovou hudbu. Vše je doprovázeno hudebními živými vstupy kapely (písně The Beatles, E. Presleyho, Queen, ABBA apod.). Děti také mohou soutěžit a vítěz si odnáší cenu. Celý program je navázán na materiály zpracované met. CLIL, které děti vypracovávaly jako skupinovou práci v období bezprostředně před koncertem v hodinách HV.

Koncert se dětem moc líbil, aktivně se zapojovaly do programu a odnesly si jistě pozitivní zážitky. Navíc si upevnily své znalosti z hodin HV.